Kraków USG - Gabinet Ortopedii i Rehabilitacji

ORTOPEDA
LEKARZ ORTOPEDA - LEKARZ OSTEOPATA
SPECJALISTA FIZJOTERAPII -SPECJALISTA REHABILITACJI
Nasi specjaliści zapewnią Państwu,
skuteczne i efektywne leczenie.
Ortopeda
Przejdź do treści
ULTRASONOGRAFIA KRAKÓW
Jednym z efektywniejszych działań medycznych o charakterze diagnostycznym jest ultrasonografia. Badanie ultrasonograficzne zwane też inaczej USG bądź badaniem USG to nowoczesna technika, która powala podjąć odpowiednie decyzje związane z torem leczenia lub diagnostyką.


Kiedy wykonać badanie USG
Ultrasonograficzne badanie bez najmniejszych przeszkód można powtarzać wielokrotnie i to nawet w niedługich przedziałach czasowych.

Dzięki temu bardzo szybko i przede wszystkim w nieinwazyjny sposób można przejrzeć wszelkie tajemnice ludzkiego organizmu.Samo badanie tego rodzaju jest obrazowe i prezentuje wielkość oraz kształty danych narządów. Za sprawą wykonania tego rodzaju badania jesteśmy w stanie precyzyjnie sprawdzić stan trzustki, nerek, wątroby, moszny, jajników, jąder czy też piersi.

W ten sposób wykrywalne są nieprawidłowości w rodzaju guzów lub zgrubień. W ginekologii za sprawą korzystania z USG da się ocenić stan dna macicy czy jej szyjki. Do tego bez trudu wykrywalne są wszelkie mięśniaki, torbiele bądź różne choroby nowotworowe. Badanie ultrasonograficzne jest również powszechnie wykorzystywane do oceny stanu zdrowia płodu. Wykonuje się to badanie wówczas poprzez powłoki brzuszne.

W zależności od miejsca, jakie będzie poddane badaniu trzeba wykonać określone czynności ułatwiające samo badanie. Tym sposobem w kontekście badania ultrasonograficznego jamy brzusznej, trzeba na parę dni przed zrezygnować z ciężkostrawnych pokarmów. Ma to na celu eliminację tworzenia się gazów, które to mogą znacznie zniekształcić obraz.

Nie można również palić przed, bo i ta czynność ma wpływ na jakość badania. Na krótko przed badaniem pijemy dużo wody, aby pęcherz był wypełniony. Jeśli u panów ma dojść do badania stanu gruczołu krokowego, to należy uprzednio wykonać lewatywę. W przypadku badania USG miękkich tkanek w rodzaju mięśni, stawów, płuc, śródpiersia czy też narządów szyi nie zachodzi wszczęcie konieczność jakichś specjalnych przygotowań.


ORTOPEDA RUDNICKI
Doświadczonych ortopeda traumatolog przeprowadza diagnostykę, leczenie i szczegółowe monitorowanie pacjentów z chorobami narządu ruchu, zaburzeniami i uszkodzeniami układu mięśniowo-szkieletowego.
Wykonanie studio GAMA 2016
Ortopeda
ZABRANIA SIĘ KOPIOWANIA I POWIELANIA
MOTTO
W naszej placówce medycznej kierujemu się mottem "Medicus curat, natura sanat – lekarz leczy, natura uzdrawia."
Rudnicki
Wróć do spisu treści